لیست محصولات

لوله API

فهرست مطالب:

برای گاز رسانی به صورت عمده از لوله ­های API استفاده می­کنند. لوله ­های گازی به صورت عمده از فولاد کربن بالا تولید می­شوند. از آنجا که این لوله­ ها با توجه به مشخصات متالوژی انجمن گاز و نفت آمریکا (American Petroleum Institute) تهیه می­ شوند، به آنها لوله های API می­ گویند.

لوله ­های API که به لوله­ ی گازی توکار نیز شناخته می ­شوند، به دو صورت درزدار و بدون درز در بازار وجود دارد. از آنجا که این لوله­ ها می­بایست تحمل فشار­های بالا داشته باشند، آزمایشات زیادی بر روی این لوله­ ها انجام می­گیرد. آزمایشاتی از جمله مقاومت شیمیایی، قدرت تحمل فشار و ..، تا از کیفیت لوله ی API تولیدی اطمینان حاصل کنند.

از اصلی ترین نیازهای خطوط گازی، انتقال حجم زیادی از گاز در کمترین زمان ممکن است. لوله­ های گازی باید بالاترین استحکام و قدرت تحمل فشار­های زیاد را داشته باشند. از این رو ، انجمن نفت و گاز آمریکا، استاندارد­هایی تعریف کرده است که برای تولید لوله گازی باید به کار برده شوند.

از طرفی به علت ماهیت حساس ماده­ ی انتقالی این لوله­ ها، وجود یک سیستم نظارت و کنترل بر تولید این لوله­ ها اهمیت دو چندان پیدا میکند زیرا کوچکترین اشتباه، باعث زیان­ های جبران ناپذیری می­ شود.

یکی از موارد استاندارد API، در مورد جوشکاری و معیار های پذیرش جوش می­باشد. برای جوشکاری این لوله ها، ورق فولادی­ ای که به شکل استوانه در آمده را توسط یکی از فرآیند­های جوشکاری مقاومت الکتریکی، جوشکاری پیوسته، جوشکاری ذوبی، جوشکاری قوسی زیرپودری دوطرفه، بهم وصل می­کنند و بدین صورت درز را می­بندند. استاندارد دیگر در مورد تعمیر و نگهداری از خطوط لوله است. برای ساخت لوله های فولادی، استاندارد API 5L تعریف شده است.

انجمن ملی استاندارد ایران نیز، برای خطوط گازی استانداردهای مخصوص به خود را تعریف کرده است. استاندارد هایی که در لوله های  APIموجود در مجتمع لوله و اتصالات یزد رعایت شده است.

تا قبل از تولید با کیفیت لوله های گازی API با استانداردهای لازم، از لوله­ های مانسمان برای گاز کشی درون منازل مسکونی و ساختمان ها استفاده می­ شد. اما هزینه­ های بالای لوله­ ی مانسمان، مسئله ساز بود. اما امروزه، میتوان با قیمت پایین تر، کیفیت لوله ­های مانسمان را با لوله­ های گازی API تجربه کرد.

لوله ­های API از سایز­های ۴/۳ اینچ کوچک با وزن سبک تا سایزهای بزرگ ۳۰ اینچ با وزن سنگین برای خرید در مجتمع لوله و اتصالات یزد موجود می­ باشند. برای خرید لوله­ ی API تنها کافیست با شماره­ ی ۶-۷۲۲۷۷۰۰-۰۳۵ تماس گرفته و در کمترین زمان، لوله­ ی گازی توکار خود را سفارش دهید.

لوله گازی ، لوله گازی توکار، لوله API ، خرید لوله ، خرید لوله و اتصالات ، خرید لوله ی گازی توکار، خرید لوله گازی ، خرید لوله API

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.