لوله مانسمان

یکی از قوی ­ترین لوله ­هایی که در صنعت و تاسیسات کاربرد دارد، لوله­ ی مانسمان است. این لوله ­های بدون درز که در ایران به نام لوله­ ی مانسمان شناخته می­ شوند، از جنس آلیاژ استیل هستند. لوله­ های مانسمان می­توانند برای انتقال آب، نفت، گاز و سایز مایعات استفاده شوند.

چرا لوله ی مانسمان؟

وجود درز در لوله ­های دیگر، یک نقطه ­ی شکست به وجود می­آورد که از مقاومت لوله می ­کاهد. در صورتی که لوله ­ی بدون درز، یک لوله­ ی مستحکم و یکدست بوده و توانایی تحمل فشار های سنگین صنعتی را دارد.

لوله­ های بدون درز استیل نیازی به هیچ نوع ماده ­ی حفاظتی، چسب یا رنگ نداشته و از این رو برای کار تاسیسات امن می­ باشند. از آنجا که این لوله قابلیت تحمل دمای بالا را دارد، مانع از گسترش آتش می­ شود و امنیت ساختمان را تضمین می­کند.

از طرف دیگر لوله­ های استیل بدون درز، هرگز دچار پوسیدگی و آسیب ­های زیستی نمی­شود. لوله­ های مانسمان، به لرزش و شوک مقاوم هستند. این لوله ها در برابر ضربات شاخ قوچی (چکش آبی) از خود مقاومت بالایی نشان داده و آسیب نمی ­بینند.

بخاطر دوام بسیار بالای لوله­ های مانسمان، این لوله­ ها عمر زیادی داشته و در نتیجه هزینه ­ی جایگزینی و تعمیر را تا حد زیادی کاهش می­دهد.

لوله ­های مانسمان با قطر مشابه لوله­ های دیگر، توانایی انتقال آب بیشتری را داشته و این به علت ساختار خاص این لوله است.

تفاوت ­های بین لوله­ ی مانسمان و لوله ­ی درزدار:

۱- لوله­ ی مانسمان از یک شمش اولیه به وجود می ­آید. این شمش پس از رد شدن دستگاه پرس از آن سوراخ شده و سپس گرد می­شود و به اندازه ­ی برنامه ریزی شده، کشیده می­ شود تا به طول دلخواه خود برسد. اما لوله ­ی درز دار، در ابتدا به اندازه­ ی طول لوله، ورق استیل برداشته و به حالت لوله درآورده می­شود­ و سپس درز آن جوش می­خورد.

۲- از آنجایی که لوله ­ی مانسمان از نظر قدرت و امنیت در بالاترین ترین سطح قرار دارد، قیمت آن نیز از لوله­ ی درزدار بیشتر است.

۳- لوله­ ی مانسمان در شدیدترین شرایط محیطی نیز مقاوم بوده و دچار پوسیدگی، زنگ زدگی نمی­شوند اما نقاط جوش داده در لوله ­ی درز دار، بسیار قابلیت آسیب دارند. دلیل مقاومت لوله­ ی مانسمان، عدم وجود منطقه­ ی جوش داده است که به لوله­ های مانسمان انعطاف پذیری و مقاومت در برابر خوردگی و تغییر را می­دهد.

۴- لوله­ های مانسمان، شکل ظاهری بهتری داشته و ماهیت گرد بودن را به خوبی نشان می­دهد. این لوله معمولا وزن کمتری داشته و دیواره­ ی ظریف تری از لوله­ های درز دار دارند. این لوله­ ها از نظر شکل نیز مستقیم و یکدست هستند.

ضخامت لایه ­های مانسمان با تغییر کاربردشان، تغییر می­کند. لوله ­های مانسمان بزرگ که ضخامت بیشتری دارند، برای گاز کشی در سطح شهر استفاده می­ شوند.

لوله های بدون درز مانسمان از سایز ۲/۱ اینچ تا سایز ۲۸ اینچ در انبار های مجتمع لوله و اتصالات یزد موجود هستند. برای خرید لوله ی مانسمان با بهترین قیمت، با شماره ی ۶-۳۷۲۲۷۷۰۰-۰۳۵ تماس بگیرید.

لوله مانسمان، لوله بدون درز، خرید لوله مانسمان ، خرید لوله ، لوله و اتصالات، قیمت لوله مانسمان ، لیست قیمت لوله ی مانسمان