رینگ فلنج

فلنج­ ها دومین روش پرکاربرد اتصال لوله پس از جوشکاری هستند. فلنج به صورت کلی برای وصل کردن اتصالات به یکدیگر به کار می ­رود. این قطعه­ ی مهم تأسیساتی، امکان انعطاف پذیری در خطوط لوله کشی را از طریق اتصال لوله به شیرآلات و همچنین سایر تجهیزات فراهم می­ سازد.

رینگ فلنج

رینگ فلنج­ ها، برای اتصالات فلنجی و لوله­ ها مناسب می ­باشد. دایره ­ی داخلی رینگ فلنج ­ها، با قطر خارجی لوله­ ها یکسان است تا لوله بتواند از آن بگذرد. این دسته از فلنج­ ها هم از داخل و هم از خارج جوش داده می­ شوند. رینگ فلنج­ ها از سایز­های کوچک تا سایز­های بسیار بزرگ برای اتصال لوله­ های صنعتی به نازل­ های مخازن ذخیره سازی، وجود دارند.

انواع رینگ فلنج ها

به علت کاربرد متنوع، رینگ فلنج­ ها در ضخامت­های مختلف و با پوشش ­های مختلف تولید می­ شوند. با توجه به محیط کار و مکان استفاده، از گالوانیزه ­ی گرم یا سرد برای حفاظت و پوشش دهی از این دسته از فلنج­ ها استفاده می­شود. نوع بدون پوشش رینگ فلنج ­ها، به اصطلاح رایج سیاه، نیز در دسترس می­ باشد.

 

نصب رینگ فلنج

برای نصب، رینگ فلنج­ ها را روی لوله جابجا کرده تا به نقطه ی مقصد برسد و سپس آن را با پیچ و مهره به مقصد متصل می­ کنند. لوله به صورتی داخل رینگ فلنج قرار میگیرد که ضخامت لوله به اضافه ی ۱.۶ میلیمتر تا ۳.۲ میلیمتر از صفحه­ ی داخلی فاصله داشته باشد. حفظ این فاصله جهت جلوگیری از آسیب به سطوح حساس فلنج در هنگام جوشکاری الزامیست. نصب این دسته از اتصالات، ساده و تراز کردن لوله نیز آسان است. برای بریدن لوله به طول معین، نیازی به تولرانس و دقت زیادی نیست. مقاومت حساب شده ­ی رینگ فلنج­ ها، تحت فشار داخلی ۲/۳ می ­باشد. این فلنج را میتوان برای تمامی فشارها و ارتعاشات تهیه کرد.

 

از معایب رینگ فلنج این است که ابتدا لوله ها باید جوش داده شوند و سپس اتصالات با آن تنظیم می­ شوند. اتصال فلنج و زانو یا فلنج و یک سه راهی ممکن نیست زیرا اتصالات نامبرده یک انتهای مستقیم و راست ندارند و موجب لغزش بر روی فلنج می­ گردند.

کاربرد رینگ فلنج

این دسته از فلنج­ ها در صنایع مختلفی همچون لوله کشی نفت و گاز، پتروشیمی، صنایع شیمیایی، نیروگاه­های تولید انرژی، کارخانه­ های صنایع غذایی، لوله کشی ساختمان، سیستم­های آبرسان و.. کاربرد دارند.

رینگ فلنج­ ها بسته به نوع فشاری که می­تواند متحمل شود، دارای سوراخ هایی در بدنه است و از سایز ۴/۳ اینچ تا سایز ۲۲۵ اینچ در انبار­های مجتمع لوله و اتصالات یزد وجود دارد. برای خرید کافیست با شماره ی ۶-۳۷۲۲۷۷۰۰-۰۳۵ تماس بگیرید.

#فلنج #رینگ_فلنج #فلنج_روکار #لوله_اتصالات #خرید_فلنج #لیست_قیمت_فلنج #خرید_رینگ_فلنج