لوله پلی اتیلن

لوله­ ی پلی اتیلن پرکاربرد ترین لوله در آبرسانی است. این لوله­ ی انعطاف پذیر، در برابر آسیب های شیمیایی، ضربه و فشار مقاوم است. لوله­ های پلی اتیلن به دلیل ویژگی های فوق العاده­ ی خود، بیش از ۵۰ سال است که در صنایع مختلف به کار می­روند.

چرا لوله های پلی اتیلن جایگزین سایر لوله ها در آبرسانی شده اند؟

یکی از اصلی ترین مسائل و مشکلات لوله ­های فلزی، خوردگی و زنگ زدن آنها است. این اتفاق هم در داخل و هم در خارج لوله اتفاق می­افتد. در بسیاری از شهرها، آب آشامیدنی را به گونه ای تغییر می­دهند تا فرایند زنگ زدن لوله­ های فلزی را کاهش دهند. برخی برای حفاظت از لوله­های فلزی، از محافظ­های کاتودی، روکش­های پلاستیکی یا غلاف استفاده می­کنند تا عمر لوله را افزایش دهند. اما برخلاف لوله­ های فلزی، لوله­ های پلی اتیلن نه زنگ می­زنند و نه دچار خوردگی می­شوند. همچنین به رشد باکتری و قارچ نیز مقاوم هستند. این لوله ها نه تنها عمر طولانی تری داشته بلکه هزینه­ی لوله کشی را به علت کاهش هزینه­ ی روکش حفاظتی، کم می­کنند.

 

کاربرد لوله های پلی اتلین

لوله­ های پلی اتیلن برای استفاده بر روی سطح زمین، زیر زمین، به صورت معلق و حتی برای زیر آب کارایی دارند. این لوله ­ها می­توانند آب آشامیدنی، آب فاضلابی، مواد شیمیایی، پسماند سمی و گاز­های فشرده را جابجا کنند. در واقع این لوله­ ها، سالهاست در صنایع مختلف به کار میروند زیرا پایین ترین نرخ تعمیرات را میان تمام گونه­ های لوله به خود اختصاص می­دهند.

ویژگی های لوله ی پلی اتیلن

لوله­ های پلی اتیلن، شکل پذیر و انعطاف پذیر هستند. این لوله ­ها مقاومت قابل توجهی به شکستگی دارند. برخلاف سایر لوله ­های پلاستیکی، لوله­ های پلی اتیلن ، برای تحمل فشار و ضربات رایج در سیستم ­های آبرسانی طراحی شده اند.

مزایای لوله ی پلی اتیلن

مطالعات نشان داده که در برخی از موارد تا ۵۰ درصد آب آشامیدنی از طریق نشت آب از لوله­ های فرسوده یا اتصالات غیر محکم هدر می­رود. اتصالات پلی اتیلن از طریق جوش مخصوص به خود، سیستم آبرسانی بسیار قوی ای را می­سازند که نسبت به نشت آب کاملا مقاوم است.

لوله های پلی اتیلن، لوله­ ی ایده آل برای لوله کشی های شماست زیرا که عمر مفید بین ۵۰ تا ۱۰۰ سال دارند.

چرا از لوله ­های پلی اتیلن استفاده کنیم؟
۱- مقاوم به زنگ زدگی، خوردگی و پوسیدگی

۲- ضد نشت

۳- مقاوم در برابر ضربات چکش آب یا (شاخ قوچ)

۴- مقاوم در برابر رشد باکتری، قارچ و میکروب

۵- کاهش هزینه ی تعمیرات به علت مقاومت بالا

۶- به خاطر انعطاف لوله، سیستم نصب لوله­ی پلی اتیلن ۲۰ الی ۲۵ برابر سایر لوله ­ها ، اتصالات کمتری نیاز دارد.

۷- وزن کم این لوله و اتصالات، کار نصب را آسان میکند.

 

 

لوله های پلی اتیلن از سایز ۸ برای استفاده درآبیاری قطره ای تا سایز ۴۰۰ برای ایجاد خطوط اصلی انتقال آب تأسیسات، در مجتمع لوله و اتصالات یزد موجود می ­باشد. برای خرید لوله ی پلی اتیلن تنها کافیست با شماره ی ۶-۳۷۲۲۷۷۰۰-۰۳۵ تماس بگیرید.

خرید لوله، خرید لوله ی پلی اتیلن ، لوله ی پلی اتیلن، لوله و اتصالات، قیمت لوله ی پلی اتیلن، قیمت خرید لوله ی پلی اتیلن ، لیست قیمت لوله ی پلی اتیلن