لوله پلاستیکی

موارد کاربرد لوله های پلاستیکی

لوله های پلاستیکی برای انتقال سیالات، آب آشامیدنی، فاضلاب، مواد شیمیایی غیر خورنده، صنایع غذایی، گاز و هوای کم فشار و… استفاده می ­شود.

دسته بندی لوله های پلاستیکی

۱- لوله های تولید شده از پلی اتیلن

پلی اتیلن سالهاست در لوله های انتقال آب، فاضلاب و گاز به کار برده می شود. لوله های پلی اتیلن، سبک و منعطف بوده و کاربرد ساده ای دارند. سطح صیقلی داخل لوله، عبور راحت مواد را تضمین میکند.

 ۲- لوله های تولید شده از (uPVC)

این لوله ها که بر طبق استاندارد NSF 61 تولید می شوند، در خطوط اصلی انتقال آب آشامیدنی در سرتاسر دنیا به کار میروند. البته به دلیل نوع مواد به کار رفته در تولید آنها، پلی وینیل کلراید، لوله های uPVC برای آب داغ مناسب نیستند.  بیشترین دمایی که لوله های uPVC میتواند تحمل کند، ۶۰ درجه ی سانتیگراد و بالاترین فشار، ۳۱۰۰ کیلو پاسکال می باشد.

لوله های uPVC به دلیل مقاومت بالا و قیمت مناسب از پر کاربرد ترین لوله های پلاستیکی در سرتاسر جهان هستند.

۳- لوله های پلی پروپیلن یا پلیمری

لوله های پلی پروپیلن برای انتقال مواد غذایی، آب تصفیه شده و همچنین انتقال دارو و مواد شیمیایی حساس به کار میرود. لوله های پلیمری، یک پلیمر ترموپلاستیک هستند از پلی پروپیلن تشکیل شده اند. این نوع لوله از دهه ی ۷۰ میلادی در صنعت استفاده میشود.

مقاومت بالای این لوله در برابر ضربه و همچنین توانایی تحمل مواد شیمیایی، باعث شده لوله های پلیمری یکی از پرکاربردترین لوله ها در صنعت فاضلاب باشند.

دمای کاربردی برای لوله های پلیمری ۶۰ درجه است که این لوله را برای سیستم فاضلاب خانگی مناسب می سازد.

چرا از لوله های پلاستیکی استفاده کنیم؟

۱- طول عمر بالا

لوله های پلاستیکی بیش از ۵۰ سال در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است. عمر این لوله ها بیش از ۱۰۰ سال تخمین زده میشود. فشار و دمای وارده بر روی این لوله ها در آزمایشگاه با دقت بالا اندازه گیری شده و سپس محصولات تولیدی وارد بازار میشود. همچنین لوله های پلاستیکی در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم بوده که باعث افزایش عمر خطوط آبرسانی میگردد.

۲- انعطاف

لوله های پلاستیکی در صورت نصب صحیح قابلیت تطبیق با شرایط محیطی را دارند. این قابلیت به خطوط لوله کشی کمک میکند که با حرکات زمین، لرزش و یا تغییر دمایی، شکست و یا نشتی اتفاق نیافتد و از هدر رفت منابع جلوگیری شود.

۳- صرفه ی اقتصادی

لوله های پلاستیکی قیمت پایینتری نسبت به انواع لوله های فلزی را دارا هستند. از طرفی سبک بودن و سهولت حمل و نقل این لوله ها و عدم نیاز به ماشین آلات سنگین نیز هزینه ی نصب را تا مقدار قابل توجهی کاهش میدهد. تعمیر این لوله ها آسان میباشد و لوله های پلاستیکی نیاز به عایقکاری ندارند. از این رو لوله های پلاستیکی انتخاب مناسبی برای آبرسانی هستند.

برای افزایش طول عمر لوله های پلاستیکی، اتصال صحیح لوله ها به یکدیگر نقش به سزایی دارد.

نحوه ی اندازه گیری لوله های پلاستیکی

لوله های پلاستیکی را با قطر خارجی و ضخامت (بر حسب میلیمتر) مشخص می کنند. لوله های پلاستیکی از سایز ۲۵ ضخامت ۵/۱ تا سایز ۴۰۰ ضخامت ۹/۷ در مجتمع لوله و اتصالات یزد برای خرید موجود می­ باشد. برای خرید کافیست با شماره ی ۶-۳۷۲۲۷۷۰۰-۰۳۵ تماس بگیرید و یا به شماره ی ۰۹۱۳۴۵۴۰۷۲۶ در تلگرام یا واتساپ لیست محصولات مورد نظر خود را بفرستید.

 

لوله پلاستیکی، خرید لوله پلاستیکی، لوله آب، لوله فاضلاب، خرید لوله آب، خرید لوله فاضلاب، قیمت لوله آب، قیمت لوله فاضلاب، خرید لوله پلی اتیلن، خرید لوله پولیکا، خرید لوله پلیمری، خرید لوله PVC، قیمت لوله پلی اتیلن، قیمت لوله پولیکا، قیمت لوله پلیمری، قیمت لوله PVC